Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Aká bude budúcnosť myjavskej priemyslovky?

O smerovaní SPŠ Myjava aj celého myjavského regiónu sa diskutovalo v školskej zborovni spolu s partnermi školy v duálnom vzdelávaní a zástupcami okolitých miest, úradu práce či  Trenčianskej župy.

Stretnutie s významnými partnermi a zároveň zamestnávateľmi tohto strojárskeho regiónu inicioval riaditeľ školy. „Cítim tu obrovskú podporu zo strany firiem. Zaujímajú sa o chod priemyslovky a chcú sa podieľať aj na budúcom vývoji školy. Prioritou je pre nás aktuálne nábor žiakov do prvého ročníka,“ hovorí riaditeľ školy Jaroslav Foltín. Dodáva, že ďalším cieľom je doplnenie vybavenia informatickej učebne a vybudovanie výdajne stravy v budove školy. „Som rád, že sme sa po určitej dobe opäť stretli na pôde školy. Zo strany župy sa podarilo veľmi veľa splniť, či to bola rekonštrukcia telocvične, jej zateplenie, dokončenie projektu modernizácie hlavnej budovy. Minulý rok sme odovzdávali nové dielne z eurofondov a chceme v tomto pokračovať. Pevne verím, že nové vedenie naštartuje spoluprácu so zriaďovateľmi – základnými školami, aj s podnikateľmi, ktorí majú určité požiadavky na vzdelávanie práve pre ich potreby v regióne,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

 

Župa vyjde v ústrety zamestnávateľom aj škole pri plánovaní výkonov a určovaní počtu žiakov do prvých ročníkov, zamestnávatelia pomôžu s náborom budúcich prvákov a pri úprave školských vzdelávacích programov. Zúčastnení riešili aj tému celoživotného vzdelávania či otázku motivácie žiakov, aby po štúdiu neodchádzali, ale naopak, zostali pracovať v regióne.

autor: sg
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK