Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

FEBRUÁR v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

FEBRUÁR v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch
  1. Rýchle a bezproblémové napredovanie. Aj tak sa dá charakterizovať priebeh unikátneho projektu Hokejovej akadémie, v rámci ktorej vznikne v stredoškolskom kampuse aj nová hokejová hala. Súčasťou projektu je aj výstavba novej a modernej telocvične pri Škole umeleckého priemyslu.
  2. Považskobystrická nemocnica po novom disponuje úplne novým digitálnym röntgenom, ktorý je jedným z najkvalitnejších prístrojov svojho druhu na trhu, a to z hľadiska bezpečnosti i kvality zobrazenia.
  3. Transformácia hornej Nitry sa opäť posúva o krok vpred. Do regiónu smerujú prvé financie a rozbiehajú sa projekty, ktoré majú pomôcť ľuďom i podnikateľskému prostrediu. O aktuálnych krokoch, projektoch i výzvach informovali predstavitelia vlády SR a Trenčianskeho samosprávneho kraja po spoločnej návšteve firiem Brose v Prievidzi a Banskej mechanizácie a elektrifikácie v Novákoch.
  4. Trenčiansky samosprávny kraj udeľoval verejné uznania po tretíkrát vo svojej histórii. Slávnostnú udalosť hostili v piatok 21. februára priestory Kasárne Trenčianskeho hradu. Za rok 2019 kraj ocenil troch jednotlivcov a jeden kolektív, a to za výnimočné zásluhy, ktorými sa pričinili o šírenie jeho dobrého mena.
  5. Posledný februárový pondelok sa na hornej Nitre slávnostne odovzdala do užívania vynovená budova prievidzskej Obchodnej akadémie, ktorá prešla v uplynulých mesiacoch veľkou zmenou.
  6. Počas slávnostného večera Kultúra 2019 si v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi prevzalo ocenenie 36 jednotlivcov a kolektívov v 11 kategóriách. Išlo v poradí o jubilejné dvadsiate oceňovanie inštitúcií, kolektívov a jednotlivcov pôsobiacich v oblasti kultúry na hornej Nitre.
  7. Nemocnica s poliklinikou Myjava, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj, si oficiálne prevzala nové prístrojové vybavenie pre Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Zároveň boli symbolicky odštartované rekonštrukčné práce v práčovni a kuchyni nemocnice.
  8. Už o pár dní uplynie 75 rokov odo dňa, kedy sa oddiel pod vedením Miloša Uhera vzoprel nemeckým okupačným silám a s nasadením vlastného života bojoval za slobodu nášho národa. Na obete, ktoré tento boj priniesol sa v nedeľu 23. februára 2020 spomínalo pri Pomníku padlých a umučených v Cetune.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK