Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

JÚN v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

JÚN v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch
  1. Prvý jún sa do povedomia cyklistickej verejnosti vryje do pamäti otvorením cyklotrasy, ktorá vznikla v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie. Spoznať prírodu a kultúrne pamiatky na slovenskej i českej strane hranice od dnešného dňa môžu všetci milovníci dvoch kolies, a to vďaka spoločnému projektu Trenčianskej župy a mesta Brumov-Bylnice.
  2. Sprístupnenie Trenčianskeho hradu zo strany Južného opevnenia sa blíži do finále. V rámci projektu TreBuChET začala inštalácia hradného mosta a lávky do Mlynskej veže, čím sa nový prístup na hrad z lesoparku Brezina definitívne stáva realitou. Cieľom cezhraničného projektu je zatraktívniť priestory dominanty Považia a využiť naplno turistický potenciál hradu.
  3. Nová Česko Slovenská Superstar je z Trenčianskeho kraja. Stala sa ňou rodáčka z Poruby (okres Prievidza) Barbora Piešová. V sprievode sestry Lenky a starostu Poruby Tomáša Tótha ju na pôde župy privítal predseda TSK Jaroslav Baška.
  4. Letná prevádzka Trenčianskej elektrickej železničky začala v sobotu 27. júna 2020, na koľaje sa električka vydá pravidelne v sobotu, v nedeľu a počas štátnych sviatkov. Po pozitívnych ohlasoch zo strany verejnosti prisľúbili jej prevádzkovatelia predĺženie letnej víkendovej sezóny, ktorá bude v tomto roku ukončená až v nedeľu 27. septembra 2020.
  5. Prvý tohtoročný výjazdový odber krvi na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja sa uskutočnil pod heslom „teraz je rad na nás“. Aj takýmto spôsobom sa župa chcela poďakovať všetkým tým, ktorí bojovali a stále bojujú v prvej línii proti ochoreniu COVID – 19. Vzácnu červenú tekutinu v priestoroch župného úradu darovalo 21 ľudí. Zamestnancom Národnej transfúznej služby v Trenčíne sa podarilo odobrať približne 10 litrov krvi.
  6. Dobrovoľný hasičský zbor v Trenčianskych Tepliciach, ktorý vznikol ešte za čias Rakúsko-Uhorska, sa môže pochváliť novým vozidlom Iveco Daily. Slávnostne posvätené bolo za prítomnosti verejnosti, vrcholných predstaviteľov Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR i predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja.
  7. Stredná odborná škola v Starej Turej sa pýši vynovenou telocvičňou. Na modernizáciu športoviska SOŠ Stará Turá použila Trenčianska župa vlastné finančné zdroje i dotáciu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR určenú na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy formou dostavby, rekonštrukcie alebo výstavby novej telocvične.
  8. Spolupráca župy a dobrovoľných hasičov bude pokračovať. Podpisom Memoranda o partnerstve a spolupráci medzi Trenčianskym samosprávnym krajom a Krajskou organizáciou Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Trenčíne bola kooperácia predĺžená o ďalších 5 rokov.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK