Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Jún v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Ďalší ročník celonárodnej kampane Do práce na bicykli, ďalší prekonaný rekord. Od roku 2014 sa každoročne zvyšuje počet tímov aj zamestnancov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja zapojených do tejto populárnej súťaže. Tento rok jazdilo za Trenčiansku župu počas kampane Do práce na bicykli rekordných 12 tímov a 46 zamestnancov.
  2. Ôsmou držiteľkou Beckovského slnka sa stala Emília Vášaryová. Galavečerom sprevádzal hostí už tradične Juraj Bača, v programe sa ako prekvapenie pre čerstvú držiteľku Beckovského slnka predstavili jazzoví hudobníci až z ďalekej Kuby. Podujatie finančne podporil aj Trenčiansky samosprávny kraj.
  3. Trenčiansky samosprávny kraj po piatykrát vo svojej histórii udeľoval najvyššie ocenenia kraja. Túto výnimočnú udalosť hostili krásne priestory Kasárne Trenčianskeho hradu, jedného z najväčších a najkrajších hradov na Slovensku. Ocenenie si prevzali osobnosti, ktoré sa dlhodobo podieľajú na rozvoji kraja a šírení jeho dobrého mena na domácej pôde i v zahraničí.
  4. Stredná odborná škola strojnícka v Považskej Bystrici prešla za posledné obdobie veľkou modernizáciou. Zrekonštruované boli strechy na dvoch pavilónoch, trieskové hospodárstvo a nádvorie za starou dielňou a pribudlo nové multifunkčné ihrisko. Najnovšie svojich budúcich študentov láka aj úplne novou dielňou praktického vyučovania, ktorej vybavenie by im mohla závidieť nejedna firma.
  5. V spoločnosti Brose Prievidza na hornej Nitre sa odovzdávali certifikáty a diplomy ďalším študentom SOŠ Prievidza a SOŠ Handlová zapojeným do systému duálneho vzdelávania. Firma pôsobiaca v regióne hornej Nitry si plne uvedomuje význam výchovy svojich zamestnancov prostredníctvom systému duálneho vzdelávania, a tak už po druhýkrát symbolicky odovzdala absolventom odborov mechanik – mechatronik a mechanik strojov a zariadení certifikáty a diplomy. Tie si prevzala štrnástka študentov.
  6. Vznikla ako obecná učňovská škola a aj napriek mnohým zmenám počas turbulentných rokov dokázala vychovať viac ako 30 tisíc absolventov. Reč je o Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Novom Meste nad Váhom, ktorá oslávila storočnicu svojej existencie.
  7. Práce na rekonštrukcii obchodnej akadémie v Trenčíne sú v plnom prúde. Jeden z najvýznamnejších skvostov slovenskej architektúry nesúci odkaz funkcionalizmu podstupuje rekonštrukciu, jej cieľom je znížiť energetickú náročnosť budovy školy, ktorá dlhodobo patrí k najlepšie hodnoteným stredným odborným školám v kraji i na Slovensku.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK