Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Máj v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. V Kasárni Trenčianskeho hradu hostili lekárov, sestry a ďalších dôležitých pracovníkov z oblasti zdravotníctva, ocenených za ich obetavú prácu v roku 2021. Tých, ktorí sa denno-denne starajú o zdravie celej spoločnosti, oceňovala Trenčianska župa po druhý raz v histórii.
  2. Prvý osobný vlak na svete poháňaný vodíkovým palivovým článkom, Coradia iLint, začal svoju jazdu po Slovensku na Železničnej stanici v Prievidzi. Trenčianska župa vidí budúcnosť vo využití vodíka, aj preto sa stala členom Národnej vodíkovej asociácie Slovenska.
  3. PARASPORT24 opäť pomáhal v Trenčianskom kraji. Jubilejný 15. ročník najväčšej charitatívnej akcie PARASPORT24 tour priniesol v tomto roku zmenu. Bicyklovanie nahradil beh. Organizáciu Trenčianskeho behu finančne podporila aj Trenčianska župa. Výťažok z podujatí poputuje ľuďom s hendikepom a vybraným sociálne slabším rodinám.
  4. V predvečer tragického úmrtia jedného z najvýznamnejších Slovákov sa na bradlianskej Mohyle uskutočnila Regionálna spomienková slávnosť venovaná 103. výročiu smrti generála Milana Rastislava Štefánika, na ktorej sa pravidelne zúčastňujú primátori a starostovia okolitých obcí či ďalšie významné osobnosti spoločenského a cirkevného života.
  5. Po takmer 2 rokoch sa v priestoroch Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja uskutočnilo spoločné darovanie krvi župných zamestnancov, zamestnancov organizácií v pôsobnosti TSK a širokej verejnosti. Okrem tradičných tvárí prilákala župná kvapka krvi aj zopár nových. Do evidencie Národnej transfúznej služby v Trenčíne tak pribudli i prvodarcovia.
  6. Trenčianska župa obhájila svoje prvenstvo v Rebríčku transparentnosti žúp, ktorý zverejňuje Transparency International Slovensko, pochváliť sa tak môže už tretím víťazstvom v rade. Oproti poslednému hodnoteniu z roku 2020 sa jej podarilo zvýšiť svoje skóre aj známku, a to na A+. V aktuálnom, už v poradí šiestom, Rebríčku transparentnosti žúp tak získal Trenčiansky samosprávny kraj 80%-né skóre, čo je zároveň najvyššie skóre v histórii hodnotení.
  7. Obyvatelia Poruby a okolitých obcí svojím výstupom na kopec Strážovských vrchov otvorili novú turistickú sezónu, hviezdicový výstup sa konal už po 15.-krát. Turisti sa na tradičný výstup vydali aj za upršaného počasia. Trenčiansky samosprávny kraj čoraz obľúbenejšie podujatie na otvorenie turistickej sezóny na hornej Nitre finančne podporil.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK