Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj
Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu

Marec v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Smutné výročie tragickej udalosti v Novákoch. Tragédia, ktorá otriasla hornonitrianskym regiónom, aj po 15 rokoch spojila ľudí v tichej spomienke. V parku Štefana Moysesa v Novákoch sa spomínalo na obete nešťastnej udalosti z roku 2007. Sústrasť pozostalým ôsmich obetí prišli vyjadriť predstavitelia štátu i samospráv.
  2. Žiaci Strednej odbornej školy Jána Antonína Baťu v Partizánskom, ale aj široká verejnosť, budú môcť využívať vynovené priestory kuchyne i jedálne už tento rok. Súčasťou veľkej investície je aj rekonštrukcia spoločenských priestorov školy. Celkové výdavky vo výške viac ako 1,15 mil. eur putujú zo župnej kasy.
  3. Kraj počas Dňa učiteľov ocenil 15 významných pedagógov. Medzi nimi boli riaditelia aj učitelia župných stredných škôl. Jedno ocenenie bolo udelené in memoriam. Vzdelanie má veľkú moc, upozornil predseda TSK.
  4. Prvý jarný deň venovali v Beckove najvýznamnejšiemu rodákovi. Uplynulo už 205 rokov od narodenia Jozefa Miloslava Hurbana, ktorý patrí k najvýznamnejším rodákom nielen obce Beckov, ale aj celého Trenčianskeho kraja. Jeho zásluhy si pripomenuli v mieste jeho niekdajšieho pôsobiska – na beckovskej fare Evanjelickej cirkvi.
  5. V autobusoch prímestskej autobusovej dopravy na hornej Nitre pomôžu pri záchrane ľudských životov automatické externé defibrilátory. SAD Prievidza ich zakúpila vďaka financiám od Trenčianskeho samosprávneho kraja ešte koncom minulého roka, slúžiť budú, v prípade potreby, aj okoloidúcim záchranárom.
  6. Vďaka cezhraničnému projektu bolo vynovených viac ako 7,6 km cesty na oboch stranách hranice. Zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny sa podarilo v rámci rovnomenného projektu, ktorý bol financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A SK-CZ 2014 – 2020.
  7. Počas vodíkového workshopu, ktorý hostil župný úrad, Trenčianska župa oficiálne podpísala prihlášku do Národnej vodíkovej asociácie Slovenska. Od členstva si sľubuje spojenie kľúčových aktérov, firiem i vedeckých inštitúcií k vytvoreniu vodíkových údolí.
  8. Do Bánoviec nad Bebravou pricestovalo 24 ľudí na základe prosby o pomoc z ukrajinskej strany. Ide o mladých hráčov futbalu s rodinnými príslušníkmi, ktorým podal pomocnú ruku miestny futbalový klub. Na vzniknutú situáciu ihneď reagoval aj TSK prostredníctvom SOŠ strojníckej v Bánovciach nad Bebravou.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK