Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Október v Trenčianskom samosprávnom kraji v obrazoch

  1. Trenčianska župa buduje vo svojej najväčšej nemocnici nový urgentný príjem. Reaguje tak na neustále zvyšovanie kvalitatívnych požiadaviek na oddelenia urgentných príjmov v nemocniciach. Do jeho výstavby Trenčiansky samosprávny kraj investuje zo svojho rozpočtu viac ako 3,6 mil. eur s DPH.
  2. V októbri, v rovnaký deň, sme si pripomenuli hneď dve významné historické udalosti. Jednou z nich bolo založenie prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov 28. októbra 1918. Druhou bolo narodenie spisovateľa, politika a kodifikátora spisovnej slovenčiny Ľudovíta Štúra októbra 1815.
  3. Najlepšie jabĺčka rastú aj v Trenčianskom kraji. Výsledky jubilejného 25. ročníka súťaže o najkrajšie jablko boli odprezentované na výstave Jeseň v záhrade a Včelár, ktorá sa uskutočnila v areáli EXPO CENTER Trenčín.
  4. Pri príležitosti tohtoročného 100. výročia narodenia významného slovenského politika a humanistu si jeho rodná obec pripravila množstvo podujatí a aktivít. Okrem slávnostného zhromaždenia v Uhrovci za účasti poslancov Zastupiteľstva TSK a trenčianskeho župana k nim patrili aj prednáškové bloky vzdelávacieho seminára o jeho živote, pôsobení a činnosti.
  5. Na pôde župného úradu v Trenčíne bolo v stredu 13. októbra rušno. Postarali sa o to žiaci stredných škôl v Trenčianskom kraji. Z rúk riaditeľa Národnej kancelárie Medzinárodnej ceny Vojvodu z Edinburghu si uznanie v podobe odznaku a certifikátu prevzala viac ako stovka úspešných absolventov programu.
  6. Na Magure sa opäť stretli obyvatelia obcí z hornej Nitry. Udialo sa tak počas 14. ročníka Výstupu obcí na Maguru, ktorý aj tentokrát finančne podporil Trenčiansky samosprávny kraj.
  7. Trenčianska župa s výborným finančným zdravím! Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy hodnotil finančné zdravie žúp a ich hospodárenie za rok 2020. Trenčianska župa ako jediná z krajov dokázala znížiť svoj dlh.
  8. SOŠ strojnícka v Považskej Bystrici s veľkými investíciami. Okrem vybudovania moderného multifunkčného ihriska v areáli školy župa aktuálne realizuje ďalšie investičné akcie, ktoré zlepšia podmienky výučby aj skvalitnia vyučovací proces.
autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK