Odoslanie formuláru bolo úspešné.
Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Bánovskí gymnazisti na workshope s citlivou tematikou

Bánovskí gymnazisti na workshope s citlivou tematikou

Koncom februára sa žiaci maturitného ročníka Gymnázia Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou, ktorého zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj, zúčastnili workshopu na tému obchodovanie s ľuďmi.

Túto nie často spomínanú problematiku prišli so žiakmi rozobrať pracovníčky Informačného centra mladých (ICM) z Partizánskeho. Počas 90-minútového workshopu prevládala najmä diskusia. Okrem základnej teórie si žiaci mohli pozrieť aj reálne príbehy ľudí zo Slovenska, ktorí sa s obchodovaním stretli. Vďaka tomuto sa im táto téma už nezdala až tak vzdialená a zistili, že obeťou sa môže stať naozaj ktokoľvek. „Ja osobne si myslím, že práve takéto workshopy vedia obohatiť vyučovanie a priniesť nespočetné množstvo dôležitých vedomostí. Za všetkých štvrtákov vyslovujem ešte raz veľké ďakujem. Sme radi, že sa v našej škole opäť niečo takéto uskutočnilo,“ uviedla žiačka Ivana Pavlisová.

Ďalšia problematika, o ktorej mali študenti možnosť diskutovať, bola pracovná zmluva a všetky náležitosti, ktoré by mala obsahovať. Workshop získal veľmi pozitívne ohlasy vďaka zaujímavosti témy a takisto profesionalite pracovníčok ICM.

Zdroj: Ivana Pavlisová

autor: lb
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK