Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Štyria trenčianskoteplickí bandy hokejisti si z Majstrovstiev sveta v Irkutsku priniesli bronz

Začiatkom marca 2020 hostilo sibírske mesto Irkutsk Majstrovstvá sveta „B“ skupiny v bandy hokeji, na ktorom štartovalo spolu 10 družstiev. Jedným z nich bolo aj reprezentačné družstvo Slovenska. Do jeho výberu sa dostali 4 hráči ŠK NASE Trenčianske Teplice.

Okrem brankára Michala Knopa si na Majstrovstvách sveta zahrali traja hráči trenčianskoteplického bandy klubu; Marián Korpáš, Lukáš Vepy a Oliver Šanko. Slovenská reprezentácia bola už tretím rokom účastníkom Majstrovstiev sveta „B“ skupiny. Po Číne a Švédsku si bandy hokejisti vôbec po prvýkrát priniesli zo svetového šampionátu bronzové medaily, keď v boji o tretie miesto zdolali družstvo Mongolska 3:2.

Bandy hokej na Slovensku zastrešuje od roku 2017 Slovenská asociácia Bandy so sídlom v Trenčianskych Tepliciach. Rozvoj tohto športu v našich podmienkach má na starosti bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska v ľadovom hokeji Lukáš Vepy. „Sme šťastní, že práve v Rusku, v krajine, kde je tento šport veľmi populárny, sa nám takýto úspech podaril. Ďakujem všetkým hráčom nášho družstva, trénerom a celému realizačnému tímu za perfektne odvedenú prácu. Som na nás nesmierne hrdý, pretože tento výsledok sme dosiahli bez akejkoľvek podpory štátu. Reprezentovali sme svoju krajinu, región a mestá, kde žijeme a som presvedčený, že naozaj vzorne. Veríme, že tento úspech nám pomôže v rozvoji bandy hokeja na Slovensku,“ zhrnul historický úspech slovenského bandy hokeja predseda Slovenskej asociácie Bandy Lukáš Vepy, jeden z bronzových účastníkov majstrovstiev.  

Bandy hokej je kolektívnym športom, ktorý sa hrá na dve bránky na ľadovej ploche. Proti sebe nastupujú dve 11-členné družstvá, cieľom je dopraviť loptičku pomocou hokejových palíc do bránky. Na Slovensku sa od roku 2017 hrá Rink Bandy Liga za účasti 3 klubov, a to ŠK Bandy hokej Skalica, ŠK Rytieri Bandy Senica a ŠK NASE Trenčianske Teplice.  

Reprezentačnému družstvu Slovenska v bandy hokeji gratulujeme k zisku bronzových medailí. Štyrom hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice, ktorí sa dostali do výberu, ďakujeme za vzornú reprezentáciu Trenčianskeho kraja.   

Informácie a fotografie poskytol Lukáš Vepy, predseda Slovenskej asociácie Bandy.

autor: bj

Fotogaléria

Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zdroj: Lukáš Vepy
Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK