Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Voda

Voda pokrýva viac než 70 % povrchu zeme. Život na zemi sa začal práve vo vode, takže nie je prekvapujúce, že všetko živé na našej modrej planéte potrebuje vodu. Voda je nielen životne dôležitá pre naše telo, je aj zdrojom, ktorý využívame každý deň. Doma ju používame na varenie, upratovanie, sprchovanie a splachovanie. Používame ju pri výrobe potravín, odevov, mobilných telefónov, áut aj kníh. Vodu používame pri stavbe domov, škôl a ciest i na vykurovanie budov a chladenie v elektrárňach. Elektrickou energiou, ktorú získavame z jej pohybu, svietime na ulici i doma. V horúci letný deň sa ponoríme do mora alebo sa poprechádzame popri jazere, aby sme sa ochladili.

Voda

Voda je skutočne mnohostranná:

  • je životne dôležitá,
  • je domovom,
  • je lokálnym a globálnym zdrojom,
  • je dopravnou cestou a regulátorom klímy.

V priebehu posledných dvoch storočí sa stala miestom, kde sa končí putovanie mnohých znečisťujúcich látok uvoľnených do prírody, ako aj novoobjaveným ložiskom bohatým na nerastné suroviny, ktoré sa dajú ťažiť. Aby sme aj naďalej mohli využívať prínosy čistej vody a zdravých oceánov a riek, musíme zásadne zmeniť spôsob využívania vody a jej čistenia.

voda

Napriek tomu, že voda je najrozšírenejšou látkou na Zemi, v mnohých častiach sveta je nedostatok kvalitnej, zdravotne nezávadnej pitnej vody vážnym a stále narastajúcim problémom

https://www.nulaodpadu.sk/vodna-stopa

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK