Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Bývanie

ZELENÉ BÝVANIE - TREND ALEBO NEVYHNUTNOSŤ?

byvanie

Trend ekologického (zeleného) bývania už nie je len prioritou environmentalistov. Čoraz viac ľudí si uvedomuje dopady spôsobu života, vrátane bývania, na životné prostredie a našu planétu. To, že žijeme na dlh nie je žiadnym tajomstvom, rovnako ako fakt, že naša planéta potrebuje zmenu. Ekologické bývanie sa stalo našou súčasťou a nevyhneme sa mu, ide totiž o fenomén, ktorý už nie je len obyčajným trendom, ale NEVYHNUTNOSŤOU.

S bývaním súvisia rôzne témy. Preto sme do tejto oblasti zahrnuli problematiku domácich maznáčikov a hlavne ich exkrementov, dennodennú osobnú hygienu, ekologickú domácnosť, inteligentné pasívne domy, veľmi potrebné dažďové záhrady, taktiež prospešné prírodné a bylinkové záhrady, chutné ovocinárstvo, ekostaviteľstvo a s tým súvisiace teplo a kúrenie.

Veríme, že si z našej ponuky vyberiete, necháte sa inšpirovať a priložíte aj vy vašimi malými krokmi ruku k dielu – k zelenšiemu bývaniu! Pokiaľ by vám nejaká téma či problematika chýbala v tejto časti, neváhajte nás kontaktovať.

milacik

Domáci miláčik

Bez odpadov aj pri domácich miláčikoch

Pri tejto téme nám určite napadne otázka: „Dá sa to vôbec?“ Máme pre vás množstvo tipov , ako mať odpadu aj popri domácich miláčikoch čo najmenej.

Pasívny dom

Pasívne domy

Pasívny dom sa od bežného domu na prvý pohľad nijako nelíši – zo stavebno-technologického hľadiska ide „len“ o zdokonalenie tzv. nízkoenergetického domu. Jednoducho ide o dom s tak nízkou potrebou tepla na vykurovanie, že nepotrebuje konvenčné technické spôsoby vykurovania. Najčastejším spôsobom pri bežnej výstavbe je buď podlahové vykurovanie alebo vykurovanie pomocou radiátorov. V pasívnom dome postačujú na prihrievanie telesá s veľmi malými výkonom.

ovocie

Ovocinárstvo

Biologická ochrana stromov v ovocných sadoch

Prečo pestovať ekologicky?

  • Pre svoje zdravie, pre svoje deti,  pre budúcnosť našich ovocných sadov.
  • Je tak ľahké použiť pesticídy vo vašom sade, ale je ťažké odstrániť následky tohto konania.
  • Vráťte do svojho sadu prirodzenú rovnováhu.

zelene strechy

Eko - staviteľstvo

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK