Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Prateľné odličovacie tampóny

Prateľné odličovacie tampóny/odličovacie tampóny z biobavlny/odličovacie hubky

Na odličovanie môžeme použiť špeciálne odličovacie, prateľné uteráky, alebo prateľné kozmetické tampóny. Oba výrobky sa vyrábajú prevažne z biobavlny a je ich možné kúpiť bez obalu. Biobavlna je pestovaná na eko farmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel. Na týchto eko farmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov.

Odličovacie hubky sa vyrábajú z prírodnej celulózy a ľanových vlákien. 

 

Vatové tyčinky - bambusové, papierové, z biobavlny/ opakovane použiteľné tyčinky

Vatové tyčinky spravidla používame na čistenie uší. Ich vhodnou alternatívou z hľadiska zdravia a ochrany životného prostredia sú vatové tyčinky vyrobené z biobavlny z ekologického poľnohospodárstva. Samotná tyčinka môže byť vyrobená z papiera, bambusu, alebo recyklovaného kartónu. Tyčinky, ktoré sú z papiera majú spravidla aj certifikát FSC. Bambusové tyčinky sa vyrábajú s organicky pestovaného bambusu a konce majú taktiež z biobavlny.  Počas ich výroby sa nepoužívajú  žiadne farbivá, ani chemikálie a sú kompostovateľné.

V prípade, že chceme množstvo odpadu ešte viac zminimalizovať, na trhu je možné zakúpiť aj opakovane použiteľné tyčinky. Sú zo silikónu a sú umývateľné.

V konečnom dôsledku by sme vatové tyčinky ani vôbec nemuseli nakupovať. Podľa odporúčaní odborných lekárov, ušné tyčinky nám škodia. Ušný maz je prirodzeným produktom tela. Pri žuvaní sa sám posúva z vnútornej časti zvukovodu po stene k vonkajšej časti, čím je zabezpečená samočistiaca funkcia ucha. Zvyšný ušný maz sa nepovažuje za špinu, je to ochranná látka. Častým čistením zvukovodu tyčinkami dochádza k zvýšenej tvorbe mazu.

 

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK