Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Prípravky netestované na zvieratách

Prípravky netestované na zvieratách

Pri výbere kozmetických výrobkov je veľmi dôležitý výber aj z hľadiska testovania na zvieratách.

V súčasnej dobe existuje dostatok možností  a dostatok kozmetických prípravkov, ktoré napr. pri dermatologických testoch nemusia využívať zvieratá. V súčasnej dobe funguje na Slovensku veľa menších kozmetických firiem, ktoré vyrábajú kozmetické výrobky bez použitia týchto testov a bez toho, aby spôsobovali zvieratám zbytočnú bolesť a utrpenie.

Na internete môžeme nájsť množstvo humánnych kozmetických spoločností. Ich skutočné výrobné programy sú však pre bežného spotrebiteľa neprehľadné a ich humánnosť  je ťažko preukázateľná.

Mnohé zo spoločností na testovanie využívajú niektoré rozvojové krajiny, ktoré testovanie na zvieratách nezakazujú (napr. Čína).

Tiež je potrebné dbať na to, že niektoré výrobky síce nie sú testované na zvieratách, ale jednotlivé komponenty, z ktorých výrobok pozostáva, môžu byť na zvieratách testované.

Ďalšou nejasnou záležitosťou je napr. nákup produktov, ktoré síce nie sú testované na zvieratách, ale výrobca vyrába celý rad iných výrobkov, ktoré na zvieratách testuje.

Teda svojim nákupom (aj keď humánneho výrobku) vlastne finančne v skutočnosti podporujeme nehumánneho výrobcu.

Za dôveryhodné sa považujú certifikáty HCS/HHPS - logo "Leaping Bunny", prípadne logo "Vegan".

 

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK