Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Aj úradníci TSK šliapu do pedálov

logo cykloturistika tskSlovensko ticho závidelo ostatným krajinám, ktoré organizovali národné súťaže a kampane pod názvom Do práce na bicykli.

V termíne od 1. do 31. mája 2014 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR vyhlásilo prvý ročník celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli“, ktorej cieľom je podpora cyklistickej dopravy, čistejšieho ovzdušia a krajšieho životného prostredia.

„Celkovo sa do súťaže zapojilo 30 miest Slovenskej republiky. V rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja sa prihlásili dve mestá - Trenčín a Bánovce nad Bebravou. Tie oslovili inštitúcie, organizácie a súkromné spoločnosti a zapojilo sa približne 19 z nich,“ uviedol cyklokoordináror TSK Matej Tinka.

Trenčiansky samosprávny kraj (ako zamestnávateľ) neostal bokom a prihlásením dvoch tímov si   zmeria sily s inými tímami miest SR. Prvý tím „JaRiMa“ tvoria predseda TSK Jaroslav Baška, regionálny cyklokoordinátor Matej Tinka, Richard Hipča a Stanislav Nagy. Druhý tím „eko-TeSaKy“ má nasledovné obsadenie: riaditeľ Úrad TSK Juraj Gerlici, Emília Gavalierová, Gabriel Chromiak a Martin Macíček.

Aj takouto aktivitou chce TSK podporiť zelený spôsob dopravy, ktorým cyklistika nepochybne je. Navyše je trvalou súčasťou zdravého životného štýlu, ktorý pohyb na bicykli prináša.

Úvodné kilometre odjazdili zástupcovia TSK v piatok 2.5.2014 s dojazdom o 9.00 h pred Úrad TSK v Trenčíne. Župan Jaroslav Baška vyštartoval z Dohnian, vzdialených 45 km od Trenčína o 7.10 h a do práce dorazil niečo pred 8.40 h. „Prvé kopčeky sú pri Lednických Rovniach, potom sme si s Richardom Hipčom, ktorý sa ku mne pridal v Bolešove, museli vyšliapať Skalku nad Váhom a potom to už išlo v pohode dole až sem k úradu. Dúfam, že za mesiac máj túto cestu absolvujem aspoň desaťkrát, čo bude asi 900 km,“ priblížil.

Ďalší zamestnanci, ktorí sa pridali k tejto výzve dobicyklovali do práce napr. z Trenčianskych Bohuslavíc, Trenčianskych Stankoviec či trenčianskych sídlisk Juh a Sihoť. Spolu v piatok 2. mája ráno najazdili viac ako 100 km.

„Verím, že spolu s ostatnými kolegami odjazdíme veľa kilometrov a nič sa nám nestane. V prvom rade chceme ukázať, že sa dá do práce cestovať aj zdravšie ako autobusom alebo autom. Cyklistika je veľmi dobrým športom na upravenie kondície, najmä teraz pred letom. Aj zapojením sa do tohto projektu deklarujeme záujem TSK o budovanie Vážskej cyklotrasy naprieč celým Trenčianskym krajom popri Váhu. Myslím si, že to bude veľmi dobrý projekt, ktorý pomôže cyklistov dostať mimo frekventovaných ciest a bude to pre nich oveľa bezpečnejšie,“ dodal predseda TSK.

Podrobné pravidlá súťaže „Do práce na bicykli“ nájdete aj na stránke MD VRR SR http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=156284

Pre viac informácií kontaktujte:
Ing. Matej Tinka
Odbor dopravy, referent oddelenia dopravy, cyklokoordinátor TSK
Tel: +421 32/6555 753
Fax: +421 32/6555 759
e-mail: matej.tinka@tsk.sk

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK