Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Víťazstvo tímu TSK v celoslovenskej súťaži Do práce na bicykli

Víťazstvo tímu TSK v celoslovenskej súťaži Do práce na bicykli

Družstvo Trenčianskeho samosprávneho kraja "JaRiMa" si odnieslo v  prvom celonárodnom ročníku súťaže „Do práce na bicykli“  víťazstvo v kategórií najviac najazdených kilometrov.

V sobotu 31. mája 2014 sa skončila súťaž "Do práce na bicykli", do ktorej sa zapojili aj dva tímy za Trenčiansky samosprávny kraj: JaRiMa a eko-TeSaKy. Obe družstvá spolu absolvovali 262 jázd do práce a z práce a najazdili 2943,1 km. Z toho takmer tretinu, 900 km, najazdil trenčiansky župan Jaroslav Baška.

V piatok 13. júna 2014 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR slávnostne vyhodnocovalo výsledky. V rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja sa prihlásili  dve mestá a to Mesto Trenčín a Mesto Bánovce nad Bebravou a v rámci nich aj dva tímy z Trenčianskeho samosprávneho kraja. Na vyhodnotení bol prítomný tím z Trenčianskeho samosprávneho kraja „JaRiMa“ v zložení predseda TSK Jaroslav Baška, Richard Hipča, Stanislav Nagy a Matej Tinka. Spolu najazdili 2455,2 km (128 jázd), čím dosiahli absolútne prvenstvo v kategórii najlepší tím v počte najazdených kilometrov. Ďalší tím Trenčianskeho samosprávneho kraja „eko-TeSaKy“ v zložení  Gabriel Chromiak, Martin Macíček, Emília Gavalierová a Juraj Gerlici najazdili 487 km (spolu 134 jázd).

"Ak by som mal opísať naše májové jazdy, zažili sme všeličo, ráno boli často iba štyri stupne, boli viaceré dažďové prehánky a tiež fúkal nárazový vietor. Cyklistika je náš životný štýl a všetci naďalej aj mimo súťažne bicyklujeme do práce. Toto víťazstvo je tímová práca. TSK zaostáva popri ostaných krajoch v oblasti budovania cyklotrás. Aj preto pripravujeme projekt s pracovným názvom Vážska cyklotrasa, ktorá by spájala tri kraje Žilinský, Trenčiansky a Trnavský. Chceme vytvoriť podmienky cyklistom,  motivovať ich aby sa bicykle stali  súčasťou životného štýlu. Tento celonárodný projekt bol zameraný na cyklodopravu. Ešte bude pár rokov trvať, kým sa aj v mestách vybudujú cyklotrasy,  problémom sú v dnešnej dobe nevysporiadané majetkoprávne vzťahy k pozemkom. Už 15 rokov jazdím na bicykli a verím že cyklistika je veľkým fenoménom, ktorý má potenciál na rozvoj. Gratulujem aj ostatným víťazom v jednotlivých kategóriách tejto celoslovenskej súťaže",  povedal Jaroslav Baška.

K súťaži sa vyjadril aj Matej Tinka, cyklokoordinátor v Trenčianskom samosprávnom kraji: Z môjho pohľadu cyklokoordinátora  sa stali víťazmi všetci, ktorí sa zapojili. Stali sa nositeľmi tejto myšlienky a ja vítam, že sa cyklodprava dostala do pozornosti.

Ocenenia si víťazi jednotlivých kategórií v piatok 13.6.2014 prebrali z rúk štátneho tajomníka ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Františka Palku a národného cyklokoordinátora z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Petra Klučku.

„Všetci zúčastnení však prispeli svojou účasťou k rozvoju cyklodopravy na Slovensku a to bol náš hlavný cieľ, pretože nám ide o skvalitnenie dopravy v mestách ako aj skvalitnenie života ľudí. Hovorím o pozitívnych zdravotných aj ekologických dopadoch, ktoré bicyklovanie má,“ povedal počas slávnostného odovzdávania cien štátny tajomník ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Úlohou súťažiacich bolo v priebehu mája prejsť do práce a z práce čo najviac jázd alebo kilometrov na bicykli. „Potešil nás záujem občanov aj predstaviteľov miest o súťaž a chceme na tom stavať aj do budúcnosti,“ dodal národný cyklokoordinátor z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Peter Klučka.

V súbore na stiahnutie celoslovenské výsledky a tlačová správa MDVRR SR.

autor: JP

Fotogaléria

Dokumenty

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK