Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Podeľte sa so svojím psom

Podeľte sa so svojím psom – mnoho byliniek môžu dostať do kŕmenia aj vaši psy. Napríklad vám ostane mrkva alebo trocha ryže z jedla. Istotne vám bude psík vďačný, že sa s ním podelíte. Zoznam potravín vhodných a nevhodných pre vašich psích kamošov nájdete všade veľa.

vhodne bylinky pre psy

Aká strava bežná pre ľudí škodí psom?
https://www.zoohit.sk/magazin/psy/vyziva-psov/aka-strava-bezna-pre-ludi-skodi-psom

Zvyšky od obeda - do misky by mali samozrejme dostávať len také jedlo, ktoré je určené priamo pre nich. Maškrty sú samozrejme čas od času dovolené, hlavne keď prispievajú ku zdraviu Vášho miláčika.

Niektoré potraviny, ktoré ľudia jedia, sú pre psov škodlivé alebo dokonca jedovaté, preto by ste mali mať prehľad o tom, ktoré z nich psovi podávať môžete a ktorým by ste sa mali oblúkom vyhýbať.

V prípade, že pes zožerie niečo, čo nemal jesť, je najlepším riešením vyhľadať okamžite veterinára. Ten sa Vás bude pýtať, ako je to dlho, čo pes danú potravinu zjedol a koľko si z nej vzal. Na základe týchto informácií stanoví liečbu.

Niekedy je pre psíka už príliš neskoro, preto sa snažte bezpodmienečne zabrániť tomu, aby pes prišiel s nevhodnými potravinami do kontaktu a ak k tomu dôjde, tak jednajte okamžite, aby bolo možné zviera zachrániť.

 

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK