Preskočiť navigáciu
Trenčiansky samosprávny kraj

Mikrovláknové utierky

Veľmi dobrými a už dávno používanými pomocníkmi sú mikrovláknové utierky (známe aj ako „švédske“). Tieto veľmi účinne odstraňujú nečistoty zo všetkých hladkých a lesklých povrchov aj bez použitia čistidiel. Vďaka extrémne tenkým vláknam je u nich dosiahnutá veľmi vysoká savosť, a čím viac mikrofázových vlákien utierka obsahuje, tým je účinnejšia. Výhodou je, že okrem vody dokážu do seba naviazať aj mastnotu. Na mikrovláknové utierky a handry sa nedávajú žiadne čistiace prostriedky ani saponáty, čistí sa iba vodou. Je ale nutné pracovať v ochranných rukaviciach, lebo niektoré druhy mikrovláknových utierok môžu odierať a odmasťovať ruky. Výhodou je aj ich dlhá životnosť.

 

Existujú rôzne druhy týchto utierok – od najjemnejších na čistenie okuliarov, na čistenie okien a monitorov až po najhrubšie na podlahu. Správna utierka má zloženie: 70% polyester (PES) a 30% polyamid (PAD).

 

Lufa - čisto prírodná špongia, vyrábaná ručne zo špeciálnej odrody tekvice. Má veľmi dlhú životnosť - niekoľko mesiacov pri bežnom domácom použití. Špeciálna štruktúra hubky je ideálna pre umývanie kuchynského riadu, dlažby, sprchových kútov, umývadiel a pod. Dobre sa tvaruje, takže sa s ňou dobre umývajú aj ťažšie dosiahnuteľné miesta. Pre predĺženie životnosti tejto hubky je dôležité, aby sme ju po použití vyplákali v čistej vode, vyžmýkali a nechali uschnúť. Kvôli dezinfekcii (ak hubku používame denne) je vhodné používanú hubku aspoň 1x za týždeň zaliať vriacou vodou (dobre znáša vysoké teploty).  Po opotrebovaní môžeme zvyšok hubky skompostovať.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK