Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Protikorupčné konanie

Základné pravidlo:

Ak chcete oznámiť prebiehajúci trestný čin, volajte priamo na Národnú kriminálnu agentúru PPZ, ktorá je spolu s úradom špeciálnej prokuratúry oprávnená vyšetrovať podozrenia zo spáchania trestného činu korupcie.

Podozrenia zo spáchania trestného činu korupcie, t.j. prijímania úplatku, podplácania, nepriamej korupcie, volebnej korupcie a športovej korupcie v zmysle zákona č.300/2005 Z.z. (Trestný zákon) sa riešia podľa pravidiel ustanovených v zákone č. 301/2005 Z. z. (Trestný poriadok). Podozrenia z porušovania pravidiel, ktoré môžu viesť ku korupcii, môžete nahlasovať aj inštitúciám, ktoré sa zaoberajú predmetnou činnosťou.

Všetky dôležité informácie o korupcii nájdete na oficiálnej stránke boja proti korupcii Úradu vlády SR:

http://www.bojprotikorupcii.vlada.gov.sk/

 

Kam oznámiť korupciu

V prípade nahlásenia podozrenia na konkrétne korupčné správanie ministerstvám, Úradu vlády SR alebo ostatným ústredným orgánom štátnej správy, tieto inštitúcie podozrenia nemôžu vyšetrovať, ale ich postupujú Národnej kriminálnej agentúre. Podozrenia z korupcie môžu ľudia oznamovať na Antikorupčnej linke Úradu vlády (ÚV) SR bezplatne a to na telefónnom čísle 0800 111 001, cez pracovné dni (od 1.7.2019) od 08:30 do 12:00 hod. alebo emailom na adresu bpk@vlada.gov.sk.

Ďalšie nástroje oznamovania

nahlasovanie protispoločenskej činnosti na Úrade TSK

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK