Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

SOŠ Trenčín si otvára dvere do Európy

V dňoch 6. 11. 2015 až 8. 11. 2015 sa v Taliansku, konkrétne v meste Barcellona Pozzo di Gotto na Sicílii, konal kontaktný meeting Erasmus+, na ktorom sa zúčastnila aj jedna zo stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Stredná odborná škola (SOŠ) Trenčín, v zastúpení svojich pedagógov Miriam Kráľovej a Andrey Liptákovej, na podujatí prezentovala svoje študijné odbory, mesto Trenčín a celý región pre možnosti ďalšej spolupráce.

Hlavnou témou pracovného stretnutia bolo oboznámenie sa s možnosťami kooperácie v rámci kľúčovej akcie Vzdelávacia mobilita jednotlivcov (KA1) programu Erasmus+, výmena informácií a predstavenie jednotlivých škôl a ich regiónov. Ďalšími bodmi programu bolo aj spoznávanie okolia mesta Milazzo a Parco Museo Jalari, slávnostné podujatie spojené s prezentáciou jednotlivých krajín a oceňovaním miestnych spoločností, ktoré spolupracujú s hostiteľskou agentúrou pre koordináciu EÚ projektov A Rocca. Akcie sa okrem SOŠ Trenčín zúčastnili delegáti škôl zo Španielska, Portugalska, Francúzska, Rumunska, Slovinska, Turecka a Talianska.

„Akcia bola pre nás úspešná, podarilo sa nám nájsť viacerých partnerov pre projekty EÚ (Španielsko, Taliansko, Rumunsko), ktorí navštívia náš región v apríli budúceho roka počas akcie Trenčiansky robotický deň, ktorého organizátorom je naša škola“, zhodnotila význam a úspešnosť podujatia pedagogička SOS Trenčín Miriam Kráľová.

Hlavným cieľom EÚ projektov je umožniť žiakom školy získať osobné skúsenosti v zahraničí, plniť pracovné povinnosti a zadané úlohy, prispôsobiť sa novému spoločenskému a pracovnému prostrediu, zvýšiť ich motiváciu do práce, flexibilitu a pracovnú mobilitu a schopnosť aktívne komunikovať v anglickom jazyku v multikultúrnom prostredí.

Erasmus+ je program Európskej únie na roky 2014 – 2020, ktorý je zameraný na posilnenie zručností, zamestnanosti, podporu modernizácie a internacionalizácie a zvýšenie kvality vzdelávania, odbornej prípravy a systémov práce s mládežou prostredníctvom zapojenia sa do medzinárodných projektov.

V minulosti bol program Erasmus spájaný najmä s mobilitou vysokoškolských študentov, preto je skvelé, že dnes sa do jeho projektov zapája čoraz viac stredných škôl, ktoré takýmto spôsobom umožňujú študentom aj v mladšom veku rásť nielen po vedomostnej, ale aj osobnostnej stránke.

 

Autor: Mgr. Michaela Mitáčková (KOCR)

Fotogaléria

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK