Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Ustanovujúce Zastupiteľstvo TSK

Dátum konania: 09. decembra 2013
Uznesenia: vzn/Uznesenie z ustanovujuceho zasadnutia 9.12.2013.pdf Uznesenie z ustanovujuceho zasadnutia 9.12.2013.pdf (197,92 kB)
Počet poslancov: 45

Za účasti viacerých poslancov NR SR a predstaviteľov významných regionálnych inštitúcií a predstaviteľov miestnej samosprávy sa v pondelok 9. decembra 2013 uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie Zastupiteľstva TSK vo štvrtom funkčnom období.

V úvode predseda volebnej komisie TSK Mgr. Juraj Gerlici informoval o výsledku volieb do orgánov TSK a odovzdal osvedčenie o zvolení predsedovi TSK Ing. Jaroslavovi Baškovi a 45-im poslancom Zastupiteľstva TSK.

Novozvolený predseda TSK potom zložil slávnostný sľub, po ňom zložili sľub aj novozvolení poslanci Zastupiteľstva TSK.

Predseda TSK Ing. Jaroslav Baška vo svojom prvom verejnom vystúpení v novej funkcii za prioritu označil prípravu zodpovedného rozpočtu na rok 2014. Pripomenul, že TSK ako jediný stále pracuje v rozpočtovom provizóriu a prvýkrát v histórii nemá schválený rozpočet. Vyzdvihol tiež potrebu posilňovať odborné zameranie stredných škôl, aby si ich absolventi našli miesto na trhu práce, nie na úrade práce. Za problém považuje tiež zadlženosť troch nemocníc v TSK a zdôraznil, že v oblasti sociálnej starostlivosti nebude kraj zvyšovať poplatky klientov zariadení sociálnej starostlivosti v pôsobnosti TSK. Väčšiu pozornosť potrebuje podľa neho oprava ciest v kraji, rovnako ako otázky dopravnej obslužnosti či rozvoj turizmu a cestovného ruchu s dôrazom na využitie eurofondov.

Novým predstaviteľom regionálnej samosprávy sa potom prihovorili poslanci NR SR Magda Košútová, Marián Kvasnička a Martin Fedor.

Po schválení uznesenia ustanovujúcu schôdzu Zastupiteľstva TSK ukončilo predvianočné vystúpenie koledníkov z folklórneho súboru Radosť.

Súvisiace video

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK