Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Nakupovanie potravín

Zelená domácnosť ponúka praktické návody, ako sa v domácnostiach správať k životnému prostrediu šetrnejšie. Rady, ako sa orientovať v značkách prírodnej kozmetiky, v environmentálneho označovania výrobkov alebo aké zvoliť vhodné ekolologické materiály a ekologické prostriedky na vytvorenie priateľského prostredia, ktoré sa bude páčiť ako vám, tak i prírode. Veďte svoju domácnosť udržateľne, nakupujte hospodárne a s odpadom nakladajte svedomito. 

Ekomapa TSK: Eko-potraviny - Zdravá výživa / Bio-potraviny

Prečo jesť viac sezónnych potravín?

Jem čerstvo, zdravo, chutne a bez plytvania!

Cena, ktorú platíme vo forme škôd na životnom prostredí je príliš vysoká

Jesť jahody už v januári a uhorky celý rok je možné vďaka skleníkom

Aké potraviny máme kupovať?

Výber potravín pri nákupe je dôležitý nielen z hľadiska nášho zdravia a z hľadiska financií, ale aj z hľadiska ochrany životného prostredia. Ideálne by bolo, ak by sme si mohli vyberať a kupovať len potraviny od domácich a lokálnych výrobcov potravín. Čím menšia vzdialenosť dovezených potravín od nášho domova, tým je to lepšie.

Bio a miestne potraviny

Čo je to vlastne bio a čo mi môže priniesť?Slovo biopotraviny má presný význam. Biopotraviny sú vyrobené z rastlín, živočíchov a ich produktov pestovaných, chovaných.Biopotraviny neobsahujú zvyšky pesticídov, priemyselných hnojív a antibiotík, pretože sa nesmú zvieratám pridávať do potravy

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK