Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Nakupovanie sviatky a oslavy

Aj oslavy a sviatky môžeme  robiť s minimálnym odpadom.

Vianoce sú najkrajším a najočakávanejším sviatkom roka. Čoraz viac sa však stávajú aj sviatkami veľkej spotreby. Vianočné reklamy a vianočná výzdoba v nás vyvoláva potrebu nakupovania. Málokto sa ale zamyslí, ako by mohol on osobne prispieť k tomu, aby boli Vianoce menej konzumné.

Vianočný čas v niektorých z nás prebúdza nutkanie ukázať okoliu, čo všetko si môžeme dovoliť zadovážiť. Nákupné šialenstvo je však v priamom rozpore s odkazom adventného času.

Adventný kalendár inak

Najmenší členovia domácnosti doslova odrátavajú dni do obdobia, kedy budú môcť otvárať okienka na adventnom kalendári.

Poďte sa pustiť s nami do výroby výnimočného adventného kalendára.

Vianoce

Vianoce sú najkrajším období v roku, napriek tomu ide o obdobie kedy stúpne produkcia odpadu až dvojnásobne. Za týmto číslom stojí vianočné upratovanie, výzdoba, nákup darčekov ale aj vyhadzovanie nespotrebovaných potravín. Priemerný Slovák minie na Vianoce okolo 500€ na osobu, pričom polovica tejto sumy ide na darčeky a tá druhá na výzdobu a jedlo.

Zodpovedný Mikuláš

6. december každoročne patrí sviatku sv. Mikuláša, ide o jeden z najobľúbenejších sviatkov vôbec. Legendy o sv. Mikulášovi sa líšia, ta najznámejšia však hovorí o noci kedy Mikuláš nepozorovane daroval trom chudobným dievčatám peniaze na veno.

Zadajte Váš email
a my Vám budeme zasielať informácie o aktualitách z TSK